Jak si poradit s autonehodou v zahraničí
05. 01. 2018

Jak si poradit s autonehodou v zahraničí

Na cestě do ciziny vás může potkat ledacos, bohužel i nehoda na silnici. Pro jistotu si proto nezapomeňte zelenou kartu i kontakt na asistenční službu.

Nabouraná auta si vyfoťte jako důkaz pro vaši pojišťovnu v ČR.

Změna počasí, prošlý pas nebo neomalený turista. To vše vás může potkat na vaší dovolené v cizině. Mezi nepříjemné eskapády patří i autonehoda. Buďte připraveni a přibalte si do kufru to, co se v takových chvílích stává absolutní nezbytností: zelenou kartu a telefon na asistenční linku.

Asistence policie v první řadě

Ať už jste dopravní nehodu v zahraničí zavinili vy sami nebo jste těmi poškozenými, postup bývá zpravidla obdobný jako kdyby se dopravní karambol stal na území České republiky. V každém případě zavolejte policii. Každý majitel motorového vozidla je povinen mít sjednané povinné ručení. A s povinným ručením obdržíte zároveň zelenou kartu – tedy doklad o zaplaceném pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, na jehož druhé straně naleznete telefonní číslo na pojišťovnu a asistenční služby.

Co dál?

  1. Pečlivě si zapište SPZ vozidel, která se nehody účastnila, stejně tak i kontakty na jejich majitele.
  2. Při sepisování všech potřebných dokumentů o nehodě si vždy buďte jisti, že rozumíte všemu, co je na cizojazyčném formuláři uvedeno.
  3. Jakmile vyplníte záznam o dopravní nehodě, nabouraná auta si také vyfoťte. Po návratu do Čech by vaší první zastávkou měla být pojišťovna.
VyplňteVyberteVyřešeno!