Nízký důchod od státu? Začněte si spořit sami
23. 01. 2018

Nízký důchod od státu? Začněte si spořit sami

Myslet na důchod už nyní není pouhá fráze. Je to nutnost. V České republice má 25 tisíc důchodců měsíční příjem pouhých pět tisíc korun.

Nízký důchod od státu? Začněte si spořit sami
Čím delší dobu si člověk spoří na důchod, tím vyšší příjmy může v penzi čerpat.

Tři tisícovky na měsíc? I to se může stát

25 tisíc důchodců musí vyjít s méně než pěti tisíci korunami měsíčně. Desetkrát tolik jich nedosáhne na částku přesahující devět tisíc korun. Alarmující statistiky zveřejnila správa sociálního zabezpečení.

V některých případech skutečně lidé nedosáhnou na důchod vyšší než tři tisíce korun za měsíc. Jak taková situace vznikne? Tito lidé, dnes už důchodci, většinou odváděli peníze do důchodového systému příliš krátkou dobu. To znamená, že nemají odpracovaný dostatečný počet let. A nebo platili nízké odvody na sociální pojištění. To může být případ živnostníků.

Nejméně berou ženy na Olomoucku, nejvíce muži v Praze

Pokud jste ženou v důchodu v Olomouckém nebo i Zlínském kraji, váš důchod bude kolem 10 700 Kč. Naopak pánové v důchodu v Praze si přijdou na částku až o tři tisíce vyšší – v průměru samozřejmě. A jedna zajímavost – dva důchodci v zemi momentálně pobírají měsíční penzi ve výši přes sto tisíc korun.

Na důchod se finančně připravte s předstihem

Na stáří myslete už nyní. Čím delší dobu si totiž člověk na důchod spoří, tím vyšší příjmy potom může v penzi čerpat. Soukromé spoření na stáří tak může životní úroveň seniorů velmi výrazně vylepšit. Kvalitní penzijní pojištění si vyberte například pomocí online srovnávače. Je to jednoduché, pohodlné a výsledky vidíte během chvilky.

VyplňteVyberteVyřešeno!