Pojištění denních dávek aneb Pobyt v nemocnici nemusí být nutně prodělečný
23. 05. 2015

Pojištění denních dávek aneb Pobyt v nemocnici nemusí být nutně prodělečný

Představte si, že se vám stane úraz, který vás na několik týdnů nebo měsíců vyřadí z provozu. Ne že bychom to komukoli přáli! Ale stát se to může.

Pobyt v nemocnici ani následné domácí léčení rozhodně nepatří na seznam oblíbených zážitků kohokoli z nás, ještě když si k už tak nezáviděníhodné situaci přičtete fakt, že se vám to nejspíš všechno pořádně prodraží.

Pojďme se proto podívat na pojištění, které není v naší společnosti tak známé, jak by si zasloužilo – pojištění denních dávek při pobytu v nemocnici či při hospitalizaci.

Stručně a jasně na úvod

Zjednodušeně můžeme říci, že pokud si takovéto pojištění u některé z pojišťoven uzavřete, obdržíte v případě hospitalizace v nemocnici výplatu denních dávek.

Jejich výše závisí na nastavení podmínek pojistné smlouvy – nejnižší sazbou, kterou lze v rámci pojištění denních dávek sehnat, bývá 100 Kč; v případě nejvyšší denní dávky nabízí většina pojišťoven denní výplatu za pobyt v nemocnici až ve výši 3000 Kč.

Protože už jste v pojišťovnictví určitě alespoň základně vzdělaní, víte, že to nebude jen tak – ano, se stoupající denní dávkou budete muset uhradit více na pojistném, tomu se bohužel nevyhneme. Pojišťovnám totiž v takovýchto případech stoupá výše potenciálního rizika a dle znění pojistných podmínek se zavazují poskytnout plnění dle parametrů nastavených v rámci pojistné smlouvy.

Vyplatí se pojištění denních dávek uzavřít?

Pojištění denních dávek má samozřejmě jako většina ostatních pojištění přesně vyjmenované výluky, kdy pojišťovna plnění neposkytuje. Ty najdete přesně definované ve všeobecných pojistných podmínkách, které si před uzavřením pojistné smlouvy určitě velmi pečlivě prostudujte.

Obecně ale můžeme říct, že pojištění denních dávek může výrazně ulehčit život všem z vás, kdo vykonáváte rizikové povolání, hodně, ale opravdu hodně aktivně sportujete nebo například víte, že budete v příštích několika měsících provádět nějakou rizikovou aktivitu (postavit si dům vlastníma rukama je výzva, ale může to být nebezpečné).

Snad jsme vás obohatili o něco nového, dejte nám vědět v komentářích nebo na Facebooku, pokud byste chtěli cokoli doplnit!

VyplňteVyberteVyřešeno!