Pojištění kola: Nedejte šanci zlodějům
14. 04. 2018

Pojištění kola: Nedejte šanci zlodějům

Cyklistika je populární volnočasovou aktivitou u nás. Bezpečnost na kole si zajistíte nejen helmou a chrániči, dobře může posloužit i kvalitní pojistka.

Na kolo lze sjednat individuální pojistku, třeba proti jeho odcizení venku před obchodem.

Řádění zlodějů neovlivníte, stav vaší peněženky ano

Kolo může být poměrně drahou záležitostí. Ať už ho máte zaparkované ve sklepě, v garáži nebo jen tak před samoobsluhou, ve chvíli, kdy si byť jen zaběhnete pro zmrzlinu, vás bicykl se v těchto chvílích může stát jednoduchým terčem pro zloděje. Pokud dojde k odcizení vašeho kola v nebytových prostorech jako je právě sklep, kolárna nebo balkón, váš smutek může alespoň trochu zmírnit pojištění kola v rámci pojištění domácnosti.

Pojistit kolo lze i individuálně

Předejít nepříjemným finančním trampotám můžete i tak, že si na jízdní kolo sjednáte individuální pojistku. Tento druh pojistky můžete uplatnit v momentě, kdy je kolo zaparkované mimo váš byt a vznikne vám škoda – tedy právě třeba odcizením majetku venku před obchodem. Dobře si předčtete pojistné podmínky. Ty pojištěnci totiž ukládají, za jakých okolností bude pojišťovna plnit. Důležitou roli při vyjednávání s pojišťovnou tak bude hrát třeba i to, jestli jste měli kolo uzamčené zámkem. Vaší povinností totiž je riziko krádeže maximálně snížit.

VyplňteVyberteVyřešeno!