Pojištění letu: Kdy plnění (ne)lze uplatnit?
18. 05. 2018

Pojištění letu: Kdy plnění (ne)lze uplatnit?

Dovolená je vymodleným časem pro všechny. Vypnout telefony, přesměrovat pracovní email a vychutnat si zasloužený oddych od povinností. Co ale dělat, když už máte letenky v kapse a nečekaně onemocníte?

Pojištění storna ochrání investice, které jste do své dovolené předem vložili, například za letenky nebo hotelové ubytování.

Výhody pojištění storna letu

Běžná praxe ze života: Ze zdánlivě nevinného škrábání v krku pár dnů před dovolenou se nakonec může vyklubat pořádná angína. Pokud si do cestovatelského balíčku zabalíte navíc ještě pojištění storna letu, můžete si tím ušetřit hodně stresu i peněz. Pojištění storna totiž ochrání vaše investice, které jste do své dovolené předem vložili, například za letenky nebo hotelové ubytování. Výhodou je, že pojištění storna se může vztahovat také na vaše nejbližší, se kterými na dovolenou vyrážíte. Je ale otřeba si vždy pečlivě prostudovat podmínky pojistné smlouvy, u každé pojišťovny se totiž mohou lišit.

Výjimky napsané drobným písmem

Pojištění storna letu se většinou týká pouze letenek. Bezpečnostní, letištní a poplatky, palivové příplatky nebo poplatky na vízum zahrnuty nejsou. Celková cena letenek je ale postavena právě na výši cen těchto poplatků. Mezi další výjimky, kde pojištění storna letu nelze uplatnit, patří například nepříznivá situace ve vaší cílové destinaci (politická, klimatická, ekologická či epidemiologická), nepodaří-li se vám získat vízum nebo zjistíte, že máte prošlý pas.

Víc se dočtete v našem novém článku o zpoždění letu.

VyplňteVyberteVyřešeno!