Pronajímáte byt? Nájemník by měl mít pojištění odpovědnosti!
26. 02. 2018

Pronajímáte byt? Nájemník by měl mít pojištění odpovědnosti!

V nájmu stále bydlí velká část Čechů. Majitelé nemovitostí mohou ze strany nájemníků požadovat sjednání pojištění odpovědnosti. Pro koho je opravdu výhodné?

Majitelé nemovitostí často vyžadují po nájemnících pojištění odpovědnosti za případnou způsobenou škodu na pronajímaném majetku.

Práva nájemců i pronajímatelů upravují různé zákony, které jasně definují jejich vztah, práva a povinnosti. Majitelé nemovitostí se ale snaží chránit vlastní majetek ještě dalším způsobem: Vyžadují po nájemnících, aby měli uzavřené pojištění odpovědnosti za případnou způsobenou škodu na pronajímaném majetku.

Nechtěně zaviněná škoda na majetku

Pojistky vztahující se na bydlení lze rozdělit na dvě části:

  • Pojištění domácnosti – to pokryje především události, které jste vy nezpůsobili, ale kvůli kterým byly poničeny vaše i cizí věci, příkladem může být požár.
  • Pojištění odpovědnosti – jeho účelem je hrazení škod na majetku nebo věcech pojišťovnou v důsledku vašeho zavinění. A buďme upřímní – poškodit cizí věc v pronajatém bytě není tak neobvyklé. Nemusí to být nutně schválně, věci v domácnosti se zkrátka občas zničí.

Podmínky pojištění odpovědnosti dobře prostudujte

Ne všechny pojistky odpovědnosti ale platí i v případě poničení zapůjčeného či pronajatého majetku. A to v případě pronájmu může být kámen úrazu. Je proto dobré pojistku dobře vybrat. Velká část produktů na trhu má právě na pronájem totiž ve smluvních podmínkách výluku. Některé pojišťovny ale přece jen nabízejí pojištění pro nájemce celého vybavení domácnosti, ať už je kohokoliv. S orientací v dané problematice i s výběrem pojistky, která nabízí to, co potřebujete právě vy, dobře pomohou online srovnávače. Zadáte požadavky a během chvilky máte k dispozici potřebné informace. Není třeba nikam chodit, nabídku dostanete přímo z pohodlí vašeho domova.

VyplňteVyberteVyřešeno!