Jak sjednat povinné ručení pro elektromobil?
26. 01. 2018

Jak sjednat povinné ručení pro elektromobil?

Každé vozidlo musí mít ze zákona sjednané povinné ručení, proto ani elektromobily se této nutnosti nevyhnou.

Jak sjednat povinné ručení pro elektromobil?
Elektrické vozy spadají do kategorie méně než 1000 ccm a nevztahují se na ně žádná speciální pravidla.

Pojištění elektromobilu

Elektromobilů se na českých silnicích objevuje stále více a nic nenasvědčuje tomu, že by se tento trend měl zastavit. Jejich majitelé by tedy měli zbystřit pozornost, protože povinnost sjednání povinného ručení se jich týká také. Elektromobily nejsou pro pojišťovny už dávno žádnou neznámou, s jejich pojišťováním si tedy dobře ví rady.

Jedním z faktorů určujících výši povinného ručení je objem motoru. Elektrické vozy spadají do té nejnižší kategorie, tedy méně než 1000 ccm a nevztahují se na ně žádná speciální pravidla.

Výhody a nevýhody elektrických aut

Nespornou výhodou elektromobilů je nízká spotřeba. Při aktuálních cenách elektřiny se dá jezdit přibližně za 50 Kč na 100 kilometrů. Provoz je velmi tichý a není potřeba téměř žádná údržba. Největší nevýhodou je potom krátký dojezd. Na jedno nabití elektromobil ujede zpravidla 250–400 kilometrů, ideální využití tedy nachází spíše ve městě. Dalšími nedostatky jsou velmi drahé baterie a také zatím nízký počet dobíjecích stanic.

Ekologie především

Ačkoliv byly první elektromobily vynalezeny už v první polovině 19. století, s příchodem spalovacích motorů o ně přestal být zájem a jejich vývoj se na dlouhý čas zastavil. Díky ropným krizím se však tento pohled opět pootočil a v posledních letech poptávka po elektromobilech neustále stoupá. Na českých silnicích můžeme vidět elektrická auta značky Citroen, Fiat, BMW, Tesla a další. Pokud vás výhody elektromobilu přesvědčily a chystáte se takový vůz koupit, nezapomeňte pro něj sjednat řádné povinné ručení.

VyplňteVyberteVyřešeno!