Cenu povinného ručení neovlivňuje jen auto
24. 12. 2017

Cenu povinného ručení neovlivňuje jen auto

Už dávno to není jen o tom, jaký typ vozidla pojišťujete. Roli ve stanovení výše povinného ručení hraje i samotný řidič. Cena se pak může lišit o stokoruny.

Cenu povinného ručení neovlivňuje jen auto
Roli při stanovení výše povinného ručení hraje i řidič.

I váha auta hraje roli

Nejdřív se podívejme na samotný dopravní prostředek. Pokud jste se rozhodli sjednat povinné ručení, je samozřejmě velmi důležité, na jaký vůz. Jedním z nejzásadnějších faktorů, které cenu ovlivní, je stáří vašeho plechového miláčka.

Za staré auto tak logicky zaplatíte víc než za nové. Pojišťovny pak hodnotí ale i druh vozidla (tedy jestli je to motocykl, nebo velké auto). Dalším faktorem ovlivňujícím výši povinného ručení je výkon vozidla – čím výkonnější motor a větší objem, tím víc zaplatíte.

O tom, kolik budete platit, ale rozhoduje třeba i váha automobilu – ušetříte u lehčích vozidel.

Zodpovědnost se vyplácí

Druhou částí, kterou budou pojišťovny z hlediska výše povinného ručení řešit, jste vy samotní. Cenu totiž může navýšit i to, v jakém městě bydlíte. Existují totiž takzvané statistiky nehodovosti a ty se liší město od města. Povinné ručení pak může zlevnit i to, že už dlouhé roky jezdíte bez nehod.

Vaše řidičská historie tak může hodně ulevit vaší peněžence. Pojišťovna se podívá i na to, jestli jste podnikatel, nebo soukromá osoba a k čemu přesně auto používáte.

Mladý řidič zaplatí víc

Pravděpodobnost, že řidič „nováček“ bude bourat, je zkrátka podle tabulek vyšší, než že nehodu bude mít ostřílený řidič usedající za volant už několik let. I mládí vás tak bude u povinného ručení stát nějaké peníze.

VyplňteVyberteVyřešeno!