Stavební spoření je opět na vzestupu. I díky zhodnocení
22. 01. 2018

Stavební spoření je opět na vzestupu. I díky zhodnocení

Zájem o stavební spoření roste. Důvodem je státní podpora, která ze „stavebka“ dělá zajímavý produkt, který dokáže zhodnotit vaše peníze.

V dnešní době stavební spoření představuje velmi výdělečný produkt. Konzervativní klienti ocení i jeho bezpečnost.

Banky nabízejí na spořících účtech aktuálně jen minimální úrok, lidé proto hledají produkty, na kterých by mohli lépe vydělat. To nabízejí právě stavební spořitelny. A to díky státní podpoře, na kterou mají jejich klienti po splnění určitých podmínek nárok.

Státní podpora láká

Úrokové sazby samy o sobě jsou u stavebního spoření nastavené většinou kolem jednoho procenta, tedy velmi podobně jako u dalších spořících produktů. Jenže u stavebního spoření máte nárok také na státní podporu. A ta už je poměrně zajímavá.

Každoročně tak klient stavební spořitelny může dostat na účet až dva tisíce korun. Podmínkou je, že má v danou dobu na svém účtu naspořeno alespoň 20 tisíc. V tu chvíli se zhodnocení tohoto produktu vyšplhá někdy i přes tři procenta. V dnešní době tak stavební spoření představuje velmi výdělečný produkt. Konzervativní klienti pak ocení i jeho bezpečnost.

Pětinový nárůst úvěrů

Stavební spořitelny loni poskytly o téměř pětinu více úvěrů než v roce 2016. Vyčísleno v korunách to znamená, že spořitelny svým klientům na bydlení půjčily skoro šedesát miliard korun. Nových smluv o stavebním spoření pak uzavřely přes čtyři sta tisíc. Většinou si lidé jako cíl svého spoření dávají částku mírně pod 400 tisíc korun.

Kromě dobrého zhodnocení vkladu je u stavebního spoření výhodou i to, že si na tomto typu účtu klienti mohou šetřit po relativně nízkých částkách, třeba jen po stokorunách. To může být zajímavé třeba pro mladé studenty.

VyplňteVyberteVyřešeno!