Více Čechů investuje do nemovitostí. Víme proč
02. 12. 2015

Více Čechů investuje do nemovitostí. Víme proč

Rok 2015 je rekordní z pohledu objemu a počtu sjednaných hypotečních úvěrů. Banky nabízejí nejvýhodnější podmínky za posledních několik let a je nasnadě toho využít.

Investice do nemovitosti navíc začíná být vnímána jako jedna z možností pro zabezpečení na stáří. Nejen o hypotékách mluvil zakladatel Chytrého Honzy Jiří Paták v rozhovoru pro DVTV.

Úvěr řešte teď

Nízké úrokové sazby, růst ekonomiky a zvyšující se platy – hlavní důvody, proč se vyplatí hypotéku či stavební úvěr řešit právě nyní. Důkazem toho, že financování vlastního bydlení aktuálně “letí” je meziročnínárůst schválených žádostí o 35%.

Pokud stále váháte, může vás přesvědčit názor finančních expertů, kteří očekávají zvýšení cen nemovitostí. Ostatně někteří developeři již ceny nových bytů navýšili, a to až o 10%. V porovnání s cenou nemovitostí v zahraničí si ale stále vedeme velmi dobře. Na hypotéku dnes v ČR dosáhne naprostá většina obyvatel, což je v západních zemích nereálné.

Nemovitost jako záruka slušné penze

Nepřehledný penzijní systém nahrává myšlence investování do nemovitosti pro budoucí finanční zabezpečení. Čísla portálu Chytrý Honza hovoří o 15% ze všech žádostí o hypotéku nebo úvěr, které jsou určeny na druhou či dokonce třetí nemovitost v pořadí. V praxi to znamená, že moderní člověk raději investuje své peníze do nemovitosti, kterou splatí přibližně s koncem svého produktivního věku. Následně ji prodá nebo pronajme a z obdržené částky financuje své stáří.

VyplňteVyberteVyřešeno!