Výhody a nevýhody cestovního pojištění k platební kartě
09. 04. 2018

Výhody a nevýhody cestovního pojištění k platební kartě

Cestovní pojištění je obecně velmi oblíbeným produktem. Získat jen můžete například v rámci platební karty. I to má ale svá úskalí.

Na přesná cestovního specifika pojištění se raději vždy informujte u své banky.

Cestování přináší mnoho zážitků. Objevování nových míst, poznávání kultur, gastronomický ráj. Cestovatelské nadšení ale může velmi rychle zmařit například nečekaná nemoc, naražený palec nebo ztráta zavazadel.

Výhody cestovního pojištění k platební kartě

Cestovní pojištění k platební kartě je jedna z možností, jak být na své cesty připraven. Nejčastěji se využívá v případech krátkých zahraničních cest. Díky němu si ušetříte chaos v papírech, jelikož platební kartu máte vždy po ruce. Mějte ale na paměti, že cestovní pojištění k platební kartě nemáte nastavené automaticky: Jako součást základního balíčku je zpravidla pouze pro majitele prestižních platebních karet. Pokud vlastníte kartu základní, cestovní pojištění si musíte dokoupit. Na přesná specifika se ale raději vždy informujte u své banky. A co přesně s pojištěním “ke kartě” získáte? V rámci cestovního pojištění k platební kartě si můžete nárokovat asistenční službu a připojistit také svoji rodinu. Zde ale hraje důležitou roli fakt, zda-li se výše limitů vztahuje na všechny osoby v rámci jedné karty dohromady, nebo každý čerpá svůj limit zvlášť.

Nevýhody cestovního pojištění k platební kartě

Pokud chcete mít cestovní pojištění v rámci balíčku ke své platební kartě, založte si u své banky účet s platební kartou. Záleží na dané bance, ale většinou je možné si k balíčku služby podle potřeby dokoupit. Na vaší cestě za dobrodružstvím totiž cestovní pojištění k platební kartě nemusí krýt pojistné výlohy dostatečně. Pokud se vám například na letišti zatoulají zavazadla nebo se váš zájezd či let úplně zruší, škody nemusí být proplaceny – a vám zbudou jen oči pro pláč.

VyplňteVyberteVyřešeno!