Koupě nového vozu: Kdy mám řešit povinné ručení
11. 12. 2017

Koupě nového vozu: Kdy mám řešit povinné ručení

Přemýšlíte o obměně svého vozového parku? Povinné ručení je ze zákona určenou výbavou každého zodpovědného majitele vozu.

Dva roky jezdím bez nehod, s větrem se honím o závod… Melodie známá snad pro každého řidiče. Bez sjednání povinného ručení by vám do zpěvu být ale nemuselo.

Při koupi nového vozu nezapomínejte na povinné ručení.

Povinné ručení pro klidný spánek

Dobré povinné ručení uvítá zejména vaše peněženka v případě, že způsobíte svým automobilem újmy na zdraví nebo škody na majetku jiným účastníkům silničního provozu. Bez povinného ručení se pro vás mohou náhrady škod poškozeným podstatně zkomplikovat.

Zelenou kartu mějte vždy u sebe

Pokud nebudete mít uzavřené povinné ručení, může se stát, že v případě nehody budete muset platit poškozeným například škodu na majetku, újmu na zdraví, ušlý zisk nebo náhradu za úmrtí. Dokladem o zaplacení povinného ručení je tzv. zelená karta, kterou mají povinnost u sebe nosit všichni řidiči. Tímto průkazem se můžete prokázat všude po Evropě.

Zákonný limit pojistného plnění

Důležitý je také limit pojistného plnění. Tím se rozumí hranice, za kterou už pojišťovna nehradí škody vzniklé vámi zapříčiněnou nehodou. Zákonem stanovený limit je 35 milionů Kč. Nabídky povinného ručení si můžete vyzkoušet porovnat i online.

VyplňteVyberteVyřešeno!