Každý měsíc přibude v ČR více než 2 500 invalidních důchodců
18. 11. 2015

Každý měsíc přibude v ČR více než 2 500 invalidních důchodců

V České republice je přes 400 000 invalidních důchodců. Každý měsíc jich přibude více než 2 500. Ti si musí vystačit s průměrným invalidním důchodem ve výši 7 511 korun. S tím by většina Čechů nevyžila, na pojištění ale zapomínají.

Ať už se člověk stane invalidním důchodcem následkem úrazu nebo nemoci, životní standard takového člověka obvykle významně klesne. Průměrná výše nově vyplácených důchodů u invalidity prvního stupně činí 5 261 korun, u druhého stupně 6 828 korun a u třetího stupně 11 254 korun.

Nepříznivá diagnóza a status invalidního důchodce nemusí vést k naplnění obav z finanční nesoběstačnosti, které podle průzkumu NN Životní pojišťovny trápí 35 procent populace. Pomoci dokáže vhodně zvolené pojištění, které pomůže pokrýt rozdíl mezi dosavadním příjmem a státní podporou.

Invalidita nehrozí jen starším ročníkům

Invalidita není záležitostí pouze starších ročníků. Celou čtvrtinu invalidních důchodců v České republice tvoří lidé do 40 let. V minulém roce si více než 6 600 lidí ve věku do 40 let od lékařů vyslechlo diagnózu o snížení pracovní schopnosti, z toho více než 2 400 z nich bylo zařazeno do kategorie invalidních důchodců 3. stupně

Důležitá rizika Češi podceňují

Správně vybrat životní pojištění je jednodušší, než si spotřebitelé představují. Důležité je nepojišťovat si zbytečnosti. Pojištění je zde pro závažné události, které nejsme finančně schopni pokrýt sami. Pojišťovat si drobné úrazy často znamená zbytečně dávat peníze pojišťovně.

Dlouhodobě klienti v ČR více uzavírají pojištění pro případ úrazu, ačkoliv výrazně častější příčinou pro dlouhodobý výpadek příjmu je nemoc. V minulých letech jsme navíc byli svědky upřednostňování pojištění pro případ méně závažných situací ve formě denního odškodného úrazu či dávek v pracovní neschopnosti před pojištěním vážných úrazů a nemocí se zásadními následky, například vzniku invalidity.

Tento trend se v poslední době naštěstí mění, pojišťovny zaznamenávají výrazný nárůst klientů se zájmem o pojištění invalidity všech stupňů, což je jedno z nejkomplexnějších pojištění.

Stejně jako u ostatních pojištěních, i u pojištění invalidity platí, že by si měl pojištěný ověřit, na co vše se pojistka vztahuje. U pojištění invalidity je třeba dát si pozor na psychické nemoci, které tvoří téměř pětinu všech invalidit. Přesto existují pojišťovny, které tyto nemoci vylučují.

Kdo vám pomůže při výběru?

Uzavření životního pojištění je důležitým rozhodnutím, kterému se vyplatí věnovat pozornost. Institucí, které umožňují sjednání životního pojištění je celá řada.

Je pravdou, že i pro poučeného laika mohou být všechny nabídky a možnosti životního pojištění komplikované. Nejrozumněji se jeví kombinace nezávislého srovnání na webu Chytrého Honzy a využití zkušených specialistů v terénu, kteří dokáží vhodně vybrat a nastavit pojistku přesně dle představ každého klienta.

VyplňteVyberteVyřešeno!