Životní pojištění vám může vytrhnout trn z paty
16. 09. 2015

Životní pojištění vám může vytrhnout trn z paty

Život je nevyzpytatelný. Obecně platné moudro, které už ale pro spoustu Čechů získalo velmi hořkou pachuť.

Nikomu se příliš nechce ukládat si finanční prostředky bokem, ale jakmile přijde nenadálá nepříjemná situace, rve si většina vlasy. Jaké je východisko?

Životní pojištění vám může vytrhnout trn z paty
Být připraven není ostuda

Jsou to vyhozené peníze?

Jen velmi malá procento z nás si může dovolit říct, že má na svém kontě tolik prostředků, že může ze dne na den přestat pracovat. Problém nastane, když nás k tomu okolnosti přinutí. Pak jsou na místě otázky: Jak zabezpečím rodinu? Co když už nikdy nebudu moct pracovat? Kdo se postará o mě?

Možná sami sobě říkáte, že mít životní pojistku jsou vyhozené peníze a pokud by se doopravdy něco přihodilo, stejně vám nikdo nedá ani korunu. Dnes ale existují nezávislé srovnávače, kde můžete přesně zadat své požadavky a nároky. Můžete tedy porovnávat nabídky nejen na základě ceny, ale také s ohledem na rizika, které pokrývají. Záleží jen na vás, na kolik chcete své zdraví a život pojistit.

Co je potřeba zohlednit?

Při výběru vaší pojistky je vhodné se řídit několika doporučeními. Odborníci se shodnou v tom, že je dobré mít sjednáno pojištění na 10násobek svého ročního příjmu. Taková částka vám poskytne dostatek času na řešení případného vážného zdravotního problému. Určitě je rozumné zohlednit také vaše případné dluhy či hypotéky, aby zbytečně nezatížily vaši rodinu.

Kdo Vám pomůže při výběru?

Institucí, které umožňují sjednání životního pojištění je celá řada. Každá navíc nabízí několik možností a typů pojistky. Na webu Chytrého Honzy si můžete jednoduše a rychle porovnat všechny nabídky a vybrat si tu pro Vás nejvýhodnější. Určitě je dobré zvážit délku pojistky, její výši, typ a v neposlední radě také cenu.

Je pravdou, že i pro poučeného laika mohou být všechny nabídky a možnosti životního pojištění komplikované. Nejrozumněji se jeví kombinace nezávislého srovnání na webu Chytrého Honzy a využití jejich zkušených specialistů, kteří dokáží vhodně vybrat a nastavit pojistku přesně dle Vašich představ.

VyplňteVyberteVyřešeno!