Končí vám fixace hypotéky až za rok? Nejvyšší čas refinancovat
01. 01. 2018

Končí vám fixace hypotéky až za rok? Nejvyšší čas refinancovat

I když vám aktuální fixace hypotečních úroků stále běží, sjednejte si budoucí podmínky už teď. Ještě máte šanci získat výhodné nabídky.

Pokud teď platíte hypotéku a refinancovat máte až za rok, nemusíte se děsit při pohledu na neustále stoupající úrokové sazby. Většina bank s vámi smlouvu uzavře i rok dopředu.

Končí vám fixace hypotéky až za rok? Nejvyšší čas refinancovat
Lidé, kterým končí fixace aktuální výše hypotečních úroků až za rok, mohou dosáhnout na zatím velmi zajímavé úrokové sazby.

Výhodný úrok lze získat dlouho dopředu

Banky se dnes přetahují o každého klienta, jsou proto ochotny podepisovat smlouvy i dlouho dopředu. Z toho můžou nejvíc vytěžit lidé, kterým končí fixace aktuální výše hypotečních úroků až třeba za rok. Dosáhnout tak můžou na zatím ještě velmi zajímavé úrokové sazby. Za rok už totiž budou určitě vyšší než ty aktuální.

Je proto dobré aktivně se o uzavření dodatku na další období fixace úroků zajímat dlouho dopředu.

Nečekejte, až se banka ozve sama

V současné situaci je velmi pravděpodobné, že se vám s předstihem ozve i vaše stávající banka. Vy na ni ale nemusíte čekat. Oslovit můžete také její konkurenci a zjistit si podmínky i tady. V souboji bank budete s největší pravděpodobností vítězem hlavně vy.

Rozdíl mezi sazbami, které si „zarezervujete“ rok dopředu a těmi, které byste získali až v době, kdy vám fixace skutečně končí, může být opravdu velmi výrazný. Úroky totiž stoupají už několik měsíců a tento trend se s největší pravděpodobností nezmění.

A která banka dnes nabídne nejlepší úrokovou sazbu? To prozradí náš hypoteční online srovnávač.

VyplňteVyberteVyřešeno!