• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Nejvyšší čas si půjčit! Centrální banka navyšuje úrokové sazby

31. 12. 2017

Česká národní banka na konci roku už podruhé zvýšila základní úrokové sazby. Super výhodné podmínky na úvěrovém trhu a s nimi i levné půjčky tak brzy pominou.

Cb navyšuje úrokové sazby

Supervýhodné podmínky na úvěrovém trhu a s nimi i levné půjčky brzy pominou.

Komerční banky reagují se zpožděním. Není na co čekat

Centrální bankéři svým chováním vytváří prostor i pro komerční banky. Ty díky tomu mohou úroky také zvedat. Ostatní banky jednají vždy o něco pomaleji než Česká národní banka. Levné peníze od bank obecně i tak ale budou už brzy minulostí. Podraží hypotéky i klasické spotřebitelské úvěry. Kdo si chce pořídit půjčku na nemovitost nebo cokoli jiného, má ještě poslední šanci na výhodné podmínky dosáhnout. Je třeba ale jednat opravdu rychle.

Nárůst sazeb až o procento? Už brzy.

První zdražení jsme například u hypoték už zaznamenali. Nebylo sice zatím příliš výrazné, navyšování sazeb nicméně bude ještě pokračovat – a prodraží půjčky. Kdo o úvěr bude žádat v nejbližší době, velmi dobré úvěrové podmínky získá. Úroky u hypoték se totiž pořád pohybují v průměru kolem pěkných dvou procent.

Související články

22. 5. 2019

Financování bydlení – 4 způsoby, jak na to chytře

Financujte své bydlení chytře. Hypotéka, úvěr ze stavebního spoření, spotřebitelský úvěr nebo hotově? Na financování bydlení lze ušetřit.