Krátkodobé vs. sezonní povinné ručení: Které se vyplatí a kdy
19. 01. 2018

Krátkodobé vs. sezonní povinné ručení: Které se vyplatí a kdy

Vlastníte auto? Povinné ručení je nutností. Ne vždy to ale musí být to tradiční, tedy celoroční, sjednávané na dobu neurčitou.

Krátkodobé vs. sezonní povinné ručení: Které se vyplatí a kdy
Před sjednáním konkrétního pojištění je důležité srovnat nabídky jednotlivých pojišťoven a druhů pojištění.

V České republice není neobvyklé, že rodina vlastní více než jedno osobní vozidlo. Často však není využíváno více pár několik měsíců v roce. Je nutné mít k takovému vozidlu sjednané celoroční povinné ručení, nebo existují i jiné varianty?

Většina pojišťoven v dnešní době nabízí tři druhy povinného ručení. Kromě toho tradičního, sjednávaného na dobu neurčitou s platností jeden rok, bývá k dispozici krátkodobé a také sezonní povinné ručení.

Krátkodobé povinné ručení

Sjednává se na dobu od 14 dnů do 3 měsíců a je určeno především pro situace, kdy potřebujete někam přemístit vozidlo bez povinného ručení, v dohledné době si budete pořizovat nové auto, to stávající využíváte pouze v době dovolené a podobně. Zkrátka u krátkodobého nebo nárazového využití vozu, kdy se nevyplatí sjednávat celoroční povinné ručení.

Sezonní povinné ručení

Je možné sjednat je nejčastěji od 3 do 10 měsíců a ocení je například motorkáři nebo majitelé veteránů, kteří tyto prostředky využívají především v letních měsících. Výhodou je, že není třeba odevzdávat registrační značky do depozitu.

Nejdelší může být nejvýhodnější

Před sjednáním konkrétního pojištění je ale důležité srovnat nabídky jednotlivých pojišťoven a druhů pojištění. Není totiž výjimkou, že ačkoli se klasické povinné ručení sjednává na nejdelší dobu, může být ve výsledku cenově nejvýhodnější.

VyplňteVyberteVyřešeno!