Zkontrolujte si pojistné smlouvy. Můžete i ušetřit!
19. 02. 2018

Zkontrolujte si pojistné smlouvy. Můžete i ušetřit!

Pojistných smluv mají lidé většinou hned několik. Občas je zkontrolujte. Pokud se vaše životní situace změnila, možná pro vás už původní pojistka není vůbec výhodná.

Kontrola pojistných smluv vám pomůže odhalit nastavení podmínek, které neodpovídá vaší aktuální situaci.

Pojištění má odrážet aktuální životní situaci

Životní pojištění, povinné ručení, úrazová pojistka. Pojistky uzavíráme v určité situaci a za určitým účelem. Je dobré se na sjednané podmínky občas podívat. Možná jste se s partnerem vzali, narodily se vám děti, máte lepší auto nebo nový dům – zkrátka vaše původní situace se razantně změnila a dřívější pojištění už nemusí aktuálnímu stavu vůbec vyhovovat.

Revize pomůže odhalit špatné nastavení podmínek

V našich životech se postupně mění ledasco. Rodinný stav nebo třeba i naše zdraví. To ale může velmi často zkomplikovat třeba plnění u životního pojištění. Pak může nastat situace, kdy se pojištěnci opravdu něco stane a pojišťovna buď odmítne plnění zcela, nebo vyplatí jen velmi malou částku. Právě tomu se dá předejít revizí pojistné smlouvy, kdy znovu zvážíte aktuální situaci a rizika, která by mohla nastat.

Aktualizace smlouvy možná ušetří peníze

Revize pojistek může některé platby i snížit. Typické je to třeba pro povinné ručení a havarijní pojištění. Lidé velmi často zapomínají, že jejich vůz stárne a nebo že aktualizací smlouvy můžou ušetřit či získat lepší podmínky a pojistné limity. Revizi smluv je výhodná a je dobré ji provádět v pravidelných intervalech nebo při jakékoli zásadnější změně životní situace.

VyplňteVyberteVyřešeno!