Cestovní pojištění do USA: Jak se připravit
31. 12. 2018

Cestovní pojištění do USA: Jak se připravit

Kvalitní cestovní pojištění do USA nepodceňujte. Při cestování za Atlantik si kromě letenky a ubytování předem zařiďte i pořádné cestovní pojištění. Lékařská péče zde totiž pro našince dosahuje astronomických částek. A pokud nemáte kvalitní pojistku, připravte se na úhradu nákladů z vlastních zdrojů.

Zdravotní péče je velmi drahá

Spoluúčast pacientů z pojištění při úhradě ošetření u lékaře je v ČR výrazně nižší než v některých západoevropských zemích. Ale i tyto pro nás relativně vysoké výdaje, například ve Švýcarsku nebo Portugalsku, náklady na zdravotní péči Amerika rozhodně předčí. Rozhodující je zde nejen samotná cena za lékařský úkon, ale hlavně částka, kterou vydá ze své kapsy sám pacient.

Tamní spoluúčast přesahuje padesátiprocentní hranici, průměrné náklady na léčbu nepojištěného turisty pak sahají dokonce až ke čtvrt milionu českých korun. Mít to nejlepší zdravotní pojištění do USA je proto skutečnou nutností.

Průměrné náklady na ošetření

Pouhá jednodenní hospitalizace ve státní nemocnici přesáhne průměrnou tuzemskou měsíční hrubou mzdu. Pokud půjde o ošetření zlomeniny, dostaneme se na zhruba 180 tisíc korun. A infarkt a zavedení bypassu už jde řádově do milionů.

Ale i banální prohlídka na zubařském křesle stojí několik tisícovek a výplň zubu může vyjít několikanásobně dráž než u nás.

Bolavý zub vás ve Spojených státech může přijít draho.

Pojištění do zahraničí není levné, ale vyplatí se

Uvedeným částkám samozřejmě odpovídá i průměrná cenová hladina cestovního pojištění do USA. Ta je vyšší než v případě některých afrických nebo blízkovýchodních zemí. Pro nepojištěného turistu, který utrpí byť třeba jen malý úraz, může jít o několikaletý – a vlastně zcela zbytečný – dluh.

Základní rady pro cestovní pojištění do USA

  • Výběr destinace – při sjednání pojistky vyberte přímo USA, nikoli „Ameriku“.
  • Věk – může prodražit pojištění.
  • Komplexní pojištění – znamená dovolenou bez obav, ale také nejdražší variantu.
  • Adrenalinové sporty – plánujete zkusit nějaký sport? Ujistěte se, že u vámi zvolené pojišťovny není veden jako rizikový a není třeba jej připojistit.
  • Asistenční služba – v případě potíží se ihned obracejte na tuto linku.
  • Výluky z pojištění – zjistěte, co si pojistit nelze.
  • Pojistné podmínky– dobře si přečtěte, za jakých podmínek jste pojištěni.

Státní vs. soukromá klinika

Pokud jde o cenovou hladinu samotného lékařského ošetření, záleží také na tom, jestli půjde o státní, či soukromou kliniku. Platba se může lišit i v rámci jednotlivých států USA.

Léčebné výlohy i bez omezení

Nikdy nevíte, co na vás může čekat. Zdravotní problémy si nevybírají a někdy turisty zaskočí v nejméně vhodnou chvíli.

Pojišťovny sice s vyššími výdaji na americkou zdravotní péči počítají a přizpůsobují tomu své balíčky, ale vůbec nejlepším možným řešením je sjednat si cestovní pojištění bez limitu na léčebné výlohy.

U léčebných výdajů je obvyklá spodní hranice milion korun. V některých městech si za takovou částku koupíte útulnou garsonku. Ale v USA snadno padne na náklady spojené s ošetřením po nějakém komplikovanějším úrazu.

Komplexní pojištění do USA je ideální volba

Největší balíček pak obvykle zahrnuje i pojištění odpovědnosti za škodu nebo pojištění zavazadel, stornování letu a další potenciálně důležité eventuality. Pokud máte v plánu zkusit nějaký netradiční sport, který spadá do kategorie rizikových, myslete na to už při sjednávání pojistky.

Nejlépe by mělo být vše v rámci jedné smlouvy, nebraňte se ani společnému rodinnému pojištění, dá se na něm výrazně ušetřit.

S výběrem pojišťovny rozhodně nemusíte spěchat, jen krátce před odletem si můžete nechat poradit nezávislým srovnávačem. Sjednání podobné smlouvy online je totiž otázkou několika minut. Cestovní pojištění do USA tedy nemusí být komplikovanou záležitostí.

Právník nebo tlumočník přijdou vhod

Věnujte pozornost detailům. Důležitý je pochopitelně i rozsah asistenčních služeb, protože anglicky se třeba dobře domluvíte, ale v detailech amerického občanského práva se vyzná jen zkušený specialista, tedy právník přímo z USA, jenž má smlouvu s vaší pojišťovnou.

Pojištění na cesty by určitě mělo být komplexní, hlavně když se vydáte někam daleko – třeba právě za Atlantik.

Vízum je povinné, pojištění nikoliv

Do některých zemí světa potřebujete cestovní vízum. Tato povinnost platí i pro Spojené státy americké. Cestovní pojištění naopak povinné není, ale vycestovat bez něj je neúměrný risk.

Narozdíl od víza se bez pojištění do USA dostanete, je to však riskantní.

Online sjednání cestovního pojištění s úsporou

Proto na sjednání pojištění pamatujte. Jednání o pojištění nemusí proběhnout v kamenné pobočce, dnes se dá vše potřebné sjednat online a ušetřit tak nejen drahocenný čas, ale samozřejmě i peníze.

Srovnávač cestovního pojištění pak vždy dobře a rychle poradí, teoreticky je možné sjednat pojistku ještě ráno před odletem.

TIP:

Pokud ovšem nastane pojistná událost, pojišťovny prověřují, kdy došlo ne k uzavření pojištění na dovolenou, ale k jeho úhradě. Ideální je proto koupit pojištění ještě před odletem a volit online platbu, která do pojišťovny dorazí prakticky hned.

VyplňteVyberteVyřešeno!