Hypotéky jsou i přes stoupající úroky stále výhodné
27. 02. 2018

Hypotéky jsou i přes stoupající úroky stále výhodné

Už několik měsíců v řadě jsme svědky mírného zdražování hypoték. Pořád se ale vyplatí tímto způsobem financovat vlastní bydlení.

Je velmi pravděpodobné, že za půl roku vám banka nabídne mnohem vyšší úrok, než jaký byste získali teď.

Úroky stoupají už měsíce, zatím jen relativně málo

Hypoteční úroky pokořily hranici dvou procent. I tak je tento typ půjčky stále mnohem levnější než třeba před čtyřmi lety. Nejnižší byly úroky na konci roku 2016, tehdy klesly pod 1,8 procenta. V tuto chvíli ale bylo jasné, že se od „dna“ budou muset brzy odrazit a začít pomalu stoupat. A právě slovo pomalu je tady to zásadní. I přes veškeré vlivy, například omezování hypoték ze strany České národní banky, zdražování nemovitostí a jejich nedostatek, se nakonec úrokové sazby zvýšily za rok 2017 v průměru jen o necelé čtyři desetiny procenta.

Zdražování hypoték ale nejspíš nekončí

Právě pomalé zdražování úvěrů na bydlení by teď mohlo být lákadlem pro ty, kdo si chtějí vlastní bydlení pořídit. Je totiž téměř jisté, že úroky porostou dál. Je velmi pravděpodobné, že za půl roku vám banka nabídne mnohem vyšší úrok, než jaký byste získali právě teď. Když se podíváme na poslední trend, navyšování sazeb oznamují takřka všechny banky na trhu. A nejspíš v tom budou pokračovat i celý letošní rok.

VyplňteVyberteVyřešeno!