I tisícovka měsíčně může přinést zajímavé zhodnocení
06. 03. 2018

I tisícovka měsíčně může přinést zajímavé zhodnocení

Při dnešních cenách je tisícikoruna poměrně malý peníz. Pokud ji ale budete každý měsíc dobře investovat, můžete za nějakou dobu očekávat slušný výnos.

I pro relativně malé vklady se na trhu nabízí celá paleta investičních řešení.

Dlouhodobá a racionální investice

Je jistě pravdou, že tisíc korun není zrovna velká investice. Nechat peníze pod polštářem nebo na spořicím účtu by ale byla velká škoda. V prvním případě bude zhodnocení úspor čistá nula, v tom druhém pak jen mírně potlačíte dopady dlouhodobé inflace. I pro relativně malé vklady se na trhu nabízí celá paleta investičních řešení.

Stavební spoření

Zajímavější variantou bude založení stavebního spoření. To má mnoho výhod: Vklady jsou ze zákona pojištěny a zhodnocení ještě navýší státní podpora, která činí až dva tisíce korun ročně. Nevýhodou je, že musíte spořit po dobu několika let. Když si totiž peníze vyberete dříve, přijdete nejen o státní podporu, ale zaplatíte i určité penále.

Životní pojistka

Další možností je životní pojištění. Pokud tento typ pojištění ještě nemáte, sjednejte si je – nabízí se zde zajímavá daňová úleva i příspěvek od zaměstnavatele. S dobře zvoleným produktem můžete v dlouhodobém horizontu získat zajímavý bonus a současně pokryjete všechna rizika, která může přinést budoucnost.

Doplňkové penzijní spoření

Nejen kvůli státnímu příspěvku se pak dá zvažovat i doplňkové penzijní spoření. Zde je nutné ukládat prostředky minimálně po dobu pěti let. Pokud nebude lhůta dodržena beze zbytku, zaplatíte vysokou smluvní pokutu. V neposlední řadě nepodceňujte různé investiční produkty. Dluhopisy nebo podílové fondy nabízí velkou šanci na zisk, tyto produkty se ale hodí spíše pro ostřílenější investory s pokročilejší finanční gramotností.

VyplňteVyberteVyřešeno!