• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

I tisícovka měsíčně může přinést zajímavé zhodnocení

6. 3. 2018

Při dnešních cenách je tisícikoruna poměrně malý peníz. Pokud ji ale budete každý měsíc dobře investovat, můžete za nějakou dobu očekávat slušný výnos.

investice

I pro relativně malé vklady se na trhu nabízí celá paleta investičních řešení.

Dlouhodobá a racionální investice

Je jistě pravdou, že tisíc korun není zrovna velká investice. Nechat peníze pod polštářem nebo na spořicím účtu by ale byla velká škoda. V prvním případě bude zhodnocení úspor čistá nula, v tom druhém pak jen mírně potlačíte dopady dlouhodobé inflace. I pro relativně malé vklady se na trhu nabízí celá paleta investičních řešení.

Stavební spoření

Zajímavější variantou bude založení stavebního spoření. To má mnoho výhod: Vklady jsou ze zákona pojištěny a zhodnocení ještě navýší státní podpora, která činí až dva tisíce korun ročně. Nevýhodou je, že musíte spořit po dobu několika let. Když si totiž peníze vyberete dříve, přijdete nejen o státní podporu, ale zaplatíte i určité penále.

Životní pojistka

Další možností je životní pojištění. Pokud tento typ pojištění ještě nemáte, sjednejte si je – nabízí se zde zajímavá daňová úleva i příspěvek od zaměstnavatele. S dobře zvoleným produktem můžete v dlouhodobém horizontu získat zajímavý bonus a současně pokryjete všechna rizika, která může přinést budoucnost.

Doplňkové penzijní spoření

Nejen kvůli státnímu příspěvku se pak dá zvažovat i doplňkové penzijní spoření. Zde je nutné ukládat prostředky minimálně po dobu pěti let. Pokud nebude lhůta dodržena beze zbytku, zaplatíte vysokou smluvní pokutu. V neposlední řadě nepodceňujte různé investiční produkty. Dluhopisy nebo podílové fondy nabízí velkou šanci na zisk, tyto produkty se ale hodí spíše pro ostřílenější investory s pokročilejší finanční gramotností.

Související články

29. 3. 2019

Předávací protokol auta: vzor k nezaplacení

Bez předávacího protokolu se prodej auta obejde, představuje ale důležitou ochranu pro obě strany. Využijte náš vzor a budete mít o starost méně.