Spoření

Blog

Jan Lörinc, finanční konzultant z Chytrého Honzy 14. 04. 2023 Co můžeme očekávat od důchodové reformy?

Dnešní velmi diskutované téma je důchodová reforma. Vždy se objeví a po nepovedeném pokus opět zmizí. Že je dnešní systém neudržitelný, vědí všichni, ale reálné řešení se nenachází.

Jan Lörinc, finanční konzultant z Chytrého Honzy
Jakub Lukšík, investiční specialista ve společnosti Chytrý Honza 10. 03. 2023 Jen s pomocí penzijního spoření na svůj vysněný důchod v budoucnu nedosáhnete

Je začátek března a již měsíc lze v médiích sledovat vývoj v jednání ohledně navrhovaného snížení valorizace důchodů. Tu v minulém týdnu schválili poslanci a ve středu (8.3.) také Senát. Doposud tak hrozilo, že pokud by novela nebyla schválena, výdaje státního rozpočtu na penze by vzrostly o 34,4 miliardy korun a v následujících letech by […]

Jakub Lukšík, investiční specialista ve společnosti Chytrý Honza
Petr Čajan, ředitel společnosti Premium Financial Services 03. 02. 2023 Petr Čajan: Rok 2023 bude přát připraveným

Zkušenosti v oblasti bankovnictví, správy aktiv, plánování důchodového zabezpečení, finančního poradenství a pojišťovnictví. To vše má za sebou Petr Čajan, náš dnešní host rozhovoru pro Chytrého Honzu, CEO Premium Financial Services a člen naší komise pro strategii a rozvoj. Jak podle něj probíhal rok minulý a jak bude vypadat ten letošní?

Petr Čajan, ředitel společnosti Premium Financial Services
Ilustrativní obrázek 14. 01. 2020 Stavební spoření 2020: stabilní výnos okolo 3 %

I v roce 2020 můžete mít ze stavebního spoření státní příspěvek až 2 000 Kč. Stavební spoření 2020 ve srovnání s předchozími lety v tomto směru nepřináší žádné změny. Je potřeba splnit několik podmínek. 

Ilustrativní obrázek
Investiční spoření nabízí celou škálu možností. Vydělat díky němu můžete i v případě, že se ve finančním světě příliš neorientujete. 06. 11. 2019 Investování za účelem spoření aneb strategie, jak zhodnotit peníze

Asi už jste slyšeli o tom, že ukládat si své peníze do prasátka, případně pod polštář, není zrovna nejmoudřejší. I když tam budou relativně v bezpečí, pořád je tu jeden faktor, na který musíme myslet, protože úspory znehodnocuje – inflace. Jakou tedy zvolit investiční strategii?

Investiční spoření nabízí celou škálu možností. Vydělat díky němu můžete i v případě, že se ve finančním světě příliš neorientujete.
19. 09. 2019 10 zaručených tipů, jak si přivydělat

Hodila by se vám finanční injekce, protože váš rozpočet je neustále v mínusu? Způsobů, jak si přivydělat, existuje celá řada. My vám přinášíme několik tipů, jak zvýšit váš finanční rozpočet.

Žena s mobilem 03. 09. 2019 11 šikovných finančních aplikací pro každého

Rozpočet. Na něm stojí a padá provoz firmy, rodiny i našich osobních financí. V době snadných online nákupů je občas složité udržet rozpočet na uzdě. Pokud s tím míváte problém, z bankomatu na vás často svítí zůstatek 0,00 Kč nebo se vám nedaří z výplaty nic ušetřit, možná vám pomohou vychytané mobilní aplikace. Které to jsou?

Žena s mobilem
Dítě šetří do prasátka 01. 08. 2019 13 tipů, jak naučit děti hodnotu peněz

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. A to platí zvlášť ve vztahu k penězům a hospodaření. Jak ale děti a dospívající do rodinné ekonomiky uvést? Překvapivě snadno.

Dítě šetří do prasátka
27. 11. 2018 Právě teď startují zvýhodněné akce na stavební spoření

Máme ho zafixované jako ideální spoření pro ty nejmenší. Pravdou ale je, že se vyplatí skoro každému. O čem je řeč? O jednom z nejoblíbenějších spořících produktů u nás, které má navíc právě svou sezónu. O stavebním spoření…

1 2 4 5