Spoření

Blog

Komentář připravila Marta Surá, rodinná finanční poradkyně brokerpoolu Chytrý Honza. 21. 06. 2023 Vyznejte se v důchodovém spoření a připravte se na řadu změn

Komentář připravila Marta Surá, rodinná finanční poradkyně brokerpoolu Chytrý Honza. Od ledna 2024 navrhuje Ministerstvo financí zdvojnásobení stropu daňového odpočtu z ročních vkladů na 48 tisíc korun. Odpočet bude možné uplatnit na důchodové spoření a životní pojištění nebo na dlouhodobý investiční produkt (DIP), který se nově zařadí k daňově podporovaným produktům. DIP bude nová forma […]

Komentář připravila Marta Surá, rodinná finanční poradkyně brokerpoolu Chytrý Honza.
Jan Lörinc, finanční konzultant z Chytrého Honzy 14. 04. 2023 Co můžeme očekávat od důchodové reformy?

Dnešní velmi diskutované téma je důchodová reforma. Vždy se objeví a po nepovedeném pokus opět zmizí. Že je dnešní systém neudržitelný, vědí všichni, ale reálné řešení se nenachází, uvádí Jan Lörinc, finanční konzultant z Chytrého Honzy.

Jan Lörinc, finanční konzultant z Chytrého Honzy
Jakub Lukšík, investiční specialista ve společnosti Chytrý Honza 10. 03. 2023 Jen s pomocí penzijního spoření na svůj vysněný důchod v budoucnu nedosáhnete

Je začátek března a již měsíc lze v médiích sledovat vývoj v jednání ohledně navrhovaného snížení valorizace důchodů. Tu v minulém týdnu schválili poslanci a ve středu (8.3.) také Senát. Doposud tak hrozilo, že pokud by novela nebyla schválena, výdaje státního rozpočtu na penze by vzrostly o 34,4 miliardy korun a v následujících letech by […]

Jakub Lukšík, investiční specialista ve společnosti Chytrý Honza
Petr Čajan, ředitel společnosti Premium Financial Services 03. 02. 2023 Petr Čajan: Rok 2023 bude přát připraveným

Zkušenosti v oblasti bankovnictví, správy aktiv, plánování důchodového zabezpečení, finančního poradenství a pojišťovnictví. To vše má za sebou Petr Čajan, náš dnešní host rozhovoru pro Chytrého Honzu, CEO Premium Financial Services a člen naší komise pro strategii a rozvoj. Jak podle něj probíhal rok minulý a jak bude vypadat ten letošní?

Petr Čajan, ředitel společnosti Premium Financial Services
Ilustrativní obrázek 14. 01. 2020 Stavební spoření 2020: stabilní výnos okolo 3 %

I v roce 2020 můžete mít ze stavebního spoření státní příspěvek až 2 000 Kč. Stavební spoření 2020 ve srovnání s předchozími lety v tomto směru nepřináší žádné změny. Je potřeba splnit několik podmínek. 

Ilustrativní obrázek
Investiční spoření nabízí celou škálu možností. Vydělat díky němu můžete i v případě, že se ve finančním světě příliš neorientujete. 06. 11. 2019 Investování za účelem spoření aneb strategie, jak zhodnotit peníze

Asi už jste slyšeli o tom, že ukládat si své peníze do prasátka, případně pod polštář, není zrovna nejmoudřejší. I když tam budou relativně v bezpečí, pořád je tu jeden faktor, na který musíme myslet, protože úspory znehodnocuje – inflace. Jakou tedy zvolit investiční strategii?

Investiční spoření nabízí celou škálu možností. Vydělat díky němu můžete i v případě, že se ve finančním světě příliš neorientujete.
19. 09. 2019 10 zaručených tipů, jak si přivydělat

Hodila by se vám finanční injekce, protože váš rozpočet je neustále v mínusu? Způsobů, jak si přivydělat, existuje celá řada. My vám přinášíme několik tipů, jak zvýšit váš finanční rozpočet.

Žena s mobilem 03. 09. 2019 11 šikovných finančních aplikací pro každého

Rozpočet. Na něm stojí a padá provoz firmy, rodiny i našich osobních financí. V době snadných online nákupů je občas složité udržet rozpočet na uzdě. Pokud s tím míváte problém, z bankomatu na vás často svítí zůstatek 0,00 Kč nebo se vám nedaří z výplaty nic ušetřit, možná vám pomohou vychytané mobilní aplikace. Které to jsou?

Žena s mobilem
Dítě šetří do prasátka 01. 08. 2019 13 tipů, jak naučit děti hodnotu peněz

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. A to platí zvlášť ve vztahu k penězům a hospodaření. Jak ale děti a dospívající do rodinné ekonomiky uvést? Překvapivě snadno.

Dítě šetří do prasátka
1 2 5 6