Autopojištění: Kdy můžu změnit pojišťovnu
21. 12. 2017

Autopojištění: Kdy můžu změnit pojišťovnu

Povinné ručení musí mít každý majitel vozidla, který svůj vůz aktivně využívá na veřejných silnicích. Přemýšlíte o změně pojišťovny pro svého motorového miláčka? Držte se dvou základních pravidel.

Kdy můžu změnit pojišťovnu
Chcete-li změnit pojišťovnu, pečlivě si projděte jednotlivé nabídky.

Důležitý je správný výběr

Chcete-li změnit pojišťovnu, pečlivě si projděte jednotlivé nabídky. Chytře zvolené povinné ručení vám totiž dokáže ušetřit spousty peněz.

Nepropásněte datum výpovědi

Většinou se povinné ručení uzavírá na jeden rok. Pokud smlouvu u své stávající pojišťovny nevypovíte s dostatečným předstihem, automaticky se prodlouží o další rok. Doručit výpověď pojišťovně, u které máte aktuálně sjednané povinné ručení, je přitom třeba 6 týdnů před výročím smlouvy. To je den, kdy bylo pojištění sjednáno. Na novou smlouvu o povinném ručení nemusíte dlouho čekat: Lze ji uzavřít, jakmile vypovíte tu starou.

Kdo má povinné ručení nejvýhodnější

Výhodné povinné ručení hraje obvykle do karet spíše lidem z menších měst s mírně ojetým vozem a dobrou jízdnou historií. Naopak pokud žijete ve velkoměstě a jste čerstvým majitelem řidičského průkazu nebo vlastníte zbrusu nového motorového koně, počítejte s tím, že si do kapsy budete muset sáhnout hlouběji.

V dnešní době si můžete nabídky povinného ručení srovnat jednoduše online z pohodlí svého domova prostřednictvím užitečných srovnávačů. Díky tomu můžete také získat zajímavé slevy na pojistce.

VyplňteVyberteVyřešeno!