Hypotéky a úvěry

Blog

09. 04. 2023 Úroková sazba klesla, objem hypoték vzrostl

I když to zní neuvěřitelně, tak už třetí měsíc za sebou nám klesá úroková sazba u nových hypotečních úvěrů. Průměrná úroková sazba za měsíc březen se dostala na číslo 5,86% a padá z prosincového maxima každý měsíc. I přes to, že číslo je stále jedno z nejvyšších od roku 2008, je zde důležitý pozitivní trend, který potěší […]

05. 04. 2023 Patříte mezi 50 % Čechů s podpojištěnou nemovitostí? Potom zbystřete!

Více než polovina Čechů má svoji nemovitost pojištěnou. V naprosté většině případů by ale z finančního plnění od pojišťovny byli velmi zklamaní. Češi totiž fatálně podceňují problém takzvaného podpojištění, uvádí Marta Surá, rodinná finanční poradkyně z broker poolu Chytrý Honza.

Petr Čajan, ředitel společnosti Premium Financial Services 03. 02. 2023 Petr Čajan: Rok 2023 bude přát připraveným

Zkušenosti v oblasti bankovnictví, správy aktiv, plánování důchodového zabezpečení, finančního poradenství a pojišťovnictví. To vše má za sebou Petr Čajan, náš dnešní host rozhovoru pro Chytrého Honzu, CEO Premium Financial Services a člen naší komise pro strategii a rozvoj. Jak podle něj probíhal rok minulý a jak bude vypadat ten letošní?

Petr Čajan, ředitel společnosti Premium Financial Services
Jana Valouchová, hypoteční specialistka ze společnosti Chytrý Honza 29. 07. 2022 „Hypotéky určitě nezatracuji, hlavní je umět se přizpůsobit a mít trpělivost,“ radí Jana Valouchová, hypoteční specialistka Chytrého Honzy

Má za sebou 11 let ve financích. Začínala zeširoka a dnes se specializuje na hypotéky. A to se vyplatilo. V roce 2021 totiž během deseti měsíců sjednala hypotéky v objemu přes 500 milionů korun. Podle svých slov ji na Chytrém Honzovi vyhovuje podpora a pospolitost firmy – i když už má dvě asistentky, klasickou firmu […]

Jana Valouchová, hypoteční specialistka ze společnosti Chytrý Honza
Modelový obrázek baráku 18. 05. 2021 Chytrý Honza spouští realitní divizi

Počátkem května byla uzavřena spolupráce mezi společností Chytrý Honza a REALITY PRORADOST, a tím nově vytvořena realitní divize Chytrého Honzy, která nabízí oběma stranám řadu významných synergických efektů. Nastalo tak po akvizici této realitní a servisní organizace skupinou Czech Home Capital, jež je strategickým partnerem našeho akcionáře, skupiny DRFG a.s.

Modelový obrázek baráku
Investice do nemovitosti – od výběru po financování 28. 08. 2020 Investice do nemovitosti – od výběru po financování

V současné době nízkých úrokových sazeb a uvolnění parametrů DTI a DSTI (k 1. 4. zrušený poměr celkového zadlužení proti celkovému ročnímu čistému příjmu a poměr mezi měsíční splátkou veškerých úvěrů, včetně aktuálně žádaného úvěru, proti celkovému čistému měsíčnímu příjmu) Českou národní bankou je investování do nemovitosti čím dál více poptávané. Na jednu stranu se může zdát, že rostoucí cena nemovitostí (např. 10% meziroční nárůst cen nemovitostí v Praze) je spíše odrazující, ale když se na investování do nemovitostí podíváme jako na dlouhodobou konzervativní investici, je nárůst cen nemovitostí jenom ku prospěchu. Bydlení je základní lidská potřeba, a proto bude i nadále (jak již stovky let před tím) poptávané. A to nejen pro vlastní bydlení, ale hlavně k pronájmu.

Investice do nemovitosti – od výběru po financování
Bydlení, ilustrativní obrázek 25. 05. 2020 Zaostřeno na: změny v dani z nabytí nemovitosti

Vláda schválila balíček daňových opatření, aby rozpohybovala trh s nemovitostmi. Zároveň prodloužila z pěti na deset let takzvaný časový test pro příjmy z prodeje nemovitých věcí. Co se přesně mění a jsou optimistická očekávání vlády reálná? Komentuje Vítězslav Vacek, manažer úvěrových produktů ChytryHonza.cz.

Bydlení, ilustrativní obrázek
Ulice v centru města, ilustrativní obrázek 28. 04. 2020 Aktuálně o hypotékách a úvěrech

Jak pandemie mění hypoteční trh? Dočkáme se levnějších nemovitostí? A na co si dát pozor u odkladu splátek kvůli pandemii? Ptali jsme se hypotečních a úvěrových specialistů Mariana Drga ze společnosti Co-Corporate a Jakuba Zachardy z ChytryHonza.cz.

Ulice v centru města, ilustrativní obrázek
Letecký pohled na bydlení, ilustrativní obrázek 21. 02. 2020 Jaký bude vývoj cen nemovitostí v roce 2020?

Rychle rostoucí ceny nemovitostí mohou vést k otázkám, zda si koupit nové bydlení nyní, nebo ještě raději vyčkat. Podle odhadu České národní banky by mělo začít docházet na realitním trhu k postupnému poklesu cen, ale rozhodně nečekejte rapidní snížení. Podívejte se s námi na údaje z konce roku 2019, které naznačují další možný vývoj na realitním trhu. Co nás čeká ve vývoji cen nemovitostí v roce 2020?

Letecký pohled na bydlení, ilustrativní obrázek
1 2 15 16