O ChytryHonza.cz

Blog

Jakub Lukšík, investiční specialista v Chytrém Honzovi 27. 04. 2023 Rekordní rok nemovitostních fondů

V České republice pokračuje během dubna silné investiční klima, které se pozvolna zotavuje z výkyvů na trzích. Zatímco většina akciových fondů, dluhopisových fondů a dalších investic jako jsou kryptoměny skončily v loňském roce ve ztrátě, nemovitostní fondy naopak přinesly investorům rekordní výnosy.

Jakub Lukšík, investiční specialista v Chytrém Honzovi
Jan Lörinc, finanční konzultant z Chytrého Honzy 14. 04. 2023 Co můžeme očekávat od důchodové reformy?

Dnešní velmi diskutované téma je důchodová reforma. Vždy se objeví a po nepovedeném pokus opět zmizí. Že je dnešní systém neudržitelný, vědí všichni, ale reálné řešení se nenachází.

Jan Lörinc, finanční konzultant z Chytrého Honzy
11. 04. 2023 “Brand Manager” je gamechanger pro naše poradce

“Brand Manager” je gamechanger pro naše poradce, říká Marek Slouk, obchodní ředitel z broker poolu Chytrý Honza, který se zároveň podílí na rozvoji interních aplikací.

05. 04. 2023 Patříte mezi 50 % Čechů s podpojištěnou nemovitostí? Potom zbystřete!

Více než polovina Čechů má svoji nemovitost pojištěnou. V naprosté většině případů by ale z finančního plnění od pojišťovny byli velmi zklamaní. Češi totiž fatálně podceňují problém takzvaného podpojištění.

Jakub Lukšík, investiční specialista ve společnosti Chytrý Honza 10. 03. 2023 Jen s pomocí penzijního spoření na svůj vysněný důchod v budoucnu nedosáhnete

Je začátek března a již měsíc lze v médiích sledovat vývoj v jednání ohledně navrhovaného snížení valorizace důchodů. Tu v minulém týdnu schválili poslanci a ve středu (8.3.) také Senát. Doposud tak hrozilo, že pokud by novela nebyla schválena, výdaje státního rozpočtu na penze by vzrostly o 34,4 miliardy korun a v následujících letech by […]

Jakub Lukšík, investiční specialista ve společnosti Chytrý Honza
Matěj Čermák, ředitel produktového oddělení brokerpoolu Chytrý Honza. 03. 03. 2023 Dnešní pojišťovny si mnohem detailněji ověřují zdraví svých klientů. Současně více nabádají k aktivnímu pohybu.

“Propojení zdraví a ekonomiky je často zmiňované téma. V současnosti je patrné, že pojišťovny jdou stále více vstříc preventivním opatřením, tedy aby se jejich klienti preventivně udržovali v dobré fyzické kondici,” říká Matěj Čermák, ředitel produktového oddělení brokerpoolu Chytrý Honza.

Matěj Čermák, ředitel produktového oddělení brokerpoolu Chytrý Honza.
Matěj Čermák, ředitel produktového oddělení Chytrého Honzy. 21. 02. 2023 Rok 2023 se může jevit jako ideální čas pro nové investice do aktiv

V minulých deseti letech se propadly výnosy dluhopisů na historická minima. Jejich dlouhodobé roční výnosy se pohybovaly v řádu několika málo procent, což přirozeně vedlo k tomu, že dluhopisy a dluhopisové fondy ztrácely na popularitě. V posledních měsících se ale tržní situace výrazně změnila, a to právě díky zvýšeným úrokovým sazbám, ke kterým centrální banky […]

Matěj Čermák, ředitel produktového oddělení Chytrého Honzy.
Marek Slouk, předseda představenstva Chytrý Honza 16. 02. 2023 Nový trend v pojišťovnictví: hlubší práce s daty a větší diverzifikace trhu

„Po Covidu se klienti začali mnohem více zajímat o analytická data, které jsme jim začali poskytovat. Na prvním místě je dnes produkt, poskytovatel je až sekundární. To ocení menší hráči na trhu pojišťoven.” říká Marek Slouk, obchodní ředitel z broker poolu Chytrý Honza, který porovnává sjednává 180 produktů od 75 institucí.

Marek Slouk, předseda představenstva Chytrý Honza
Petr Čajan, ředitel společnosti Premium Financial Services 03. 02. 2023 Petr Čajan: Rok 2023 bude přát připraveným

Zkušenosti v oblasti bankovnictví, správy aktiv, plánování důchodového zabezpečení, finančního poradenství a pojišťovnictví. To vše má za sebou Petr Čajan, náš dnešní host rozhovoru pro Chytrého Honzu, CEO Premium Financial Services a člen naší komise pro strategii a rozvoj. Jak podle něj probíhal rok minulý a jak bude vypadat ten letošní?

Petr Čajan, ředitel společnosti Premium Financial Services
1 2 5 6